Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 05.08.2017 - 00:01

Update analogového synthu Moog Minitaur na verzi 2.2

Populární kompaktní model analogového bass synthu Moog Miniatur dostává nový firmware. Upgradem prošly také editační softwarové aplikace pro platformy Mac a Windows. Nejzásadnější změny u Minitauru v 2.2. se týkají modulační sekce, přibyl další mod Decay/Release a zdokonalen bylo také interní mapování.

LFO nyní nabízí šestici režimů Triangle, Square, Ramp, Saw, Sample/Hold a Filter EG, jenž jsou přístupny po přidržení tlačítka Glide a následném otáčení knoflíku LFO Rate, druhý oscilátor je schopen Hard Syncu s možností samostatné modulace a do paměti uložíte 128 presetů.

Vstupy Pitch, Volume a Gate Controller mohou být přesměrovány k jiným libovolným parametrům, vylepšena byla i CV/MIDI konverze a díky novému modu Decay/Release lze tyto funkce nastavovat nezávisle na sobě. Software Mac a Windows Editor Librarian umožňuje po přepracování širší editaci, dokonalejší CV mapping a přístup k novým funkcím.

Aktualizace 2.2 je zdarma k dispozici pro všechny majitele zaregistrovaného Miniaturu, kteří si firmware mohou pomocí aplikace Editor Librarian stáhnout na stránkách výrobce. Pokud nejste vlastníky tohoto basového syntezátoru a uvažujete o jeho pořízení tak si jej můžete vyzkoušet i v českých obchodech, kde se cena malého, ale výkonného Moogu pohybuje okolo 13 000 Kč.

Tagy Moog Moog Minitaur Moog Minitaur 2.0
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY