Update OS 5.5.2 pro Kemper Profiler

Vedle dnes už v podstatě standardního modelingu se k nejúspěšnějším digitálním kytarovým systémům řadí pokročilá technologie tzv. "profilingu", umožňující vytvoření přesného otisku klasického zvukového řetězce. Mezi lídry v tomto segmentu patří německá firma Kemper Amps bodující na trhu se zesilovači série Profiler, které teď dostávají další update v podobě softwarového balíčku OS 5.5.2 a k dispozici je i beta verze 5.6.2.

Hlavní novinku u paketu OS 5.5.2 představuje 18 reproduktorových impulsů vytvořených britským Celestionem, integrovaný S/PDIF interface nyní podporuje sampling s frekvencemi 44.1, 48, 88.2 a 96 kHz a pomocí protokolu UI2MIDI lze z Profileru nebo jeho podlahového kontroleru poslat veškeré editační informace do dalšího Kemperu nebo DAW, což usnadňuje také proces zálohy.

Funkce Cabdriver nově nabízí stereo režim - tento mod je možné použít souběžně s Full Range signálem, takže jednu stereo cestu můžete využít pro pódiový odposlech a druhou větev poslat do nahrávacího zařízení nebo mixážního pultu. Vzhledem k tomu, že koncové stupně v Kemperech PowerHead a PowerRack jsou mono, tak v případě stereo zapojení je samozřejmě nutný další zesilovač.

Modifikací prošel i firemní podlahový ovladač Profiler Remote, jehož jednotlivé footswitche se po delším stisknutí automaticky přepnou do momentary režimu a zjednodušují ovládání např. rychlosti modulační vlny nebo konfiguraci delaye a reverbu.

Zatím jako beta verzi vydává Kemper Amps také další softwarový update s označením OS 5.6.2 obsahující nový parametr Dripstone pro emulaci pružinových reverbů převzatých ze starších modelů lampových komb. Oba balíčky mohou uživatelé Profileru stahovat na této adrese.