Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 09.06.2018 - 00:01

USB karty Steinberg UR-RT2 a UR-RT4

Firma Steinberg zařazuje do svého portfolia novou sérii profesionálních zvukových karet UR-RT s rozhraním USB 2.0. První zástupce této edice představují modely UR-RT2 a UR-RT4 (4xin/2xout, 6xin/4xout) se speciálními transformátory navrženými legendárním Rupertem Nevem a špičkovými předzesilovači z produkce mateřské společnosti Yamaha.

Obě karty disponují převodníky 24-bit/192 kHz, preampy Class-A D-PRE, analogovými kombinovanými XLR/TRS vstupy (RT2 - 2x, RT4 - 4x) s vysokoimpedančním přepínačem pro nahrávání kytary a phantomovým napájením, další dvojicí jackových vstupů a transformátory Rupert Neve Designs přepínatelnými pro každý XLR/TRS kanál.

Integrovaná efektová DSP SSP2 jednotka, zaručující monitoring s nulovou latencí, nabízí reverby REV-X, Channel Strip, kolekci zesilovačů Guitar Amp Classics (také jako VST 3 plug-in) a nechybí dspMixFx pro platformy Windows, macOS a iOS.

Kromě výše popsaných vstupů a výstupů plus portu USB 2.0 jsou modely vybaveny DIN konektory MIDI In / Out, čelními sluchátkovými zdířkami (RT2 - 1x, RT4 - 2x) s ovladači hlasitosti, verze RT4 přidává čtveřici linkových výstupů a napájení obstarává 12V adapter.

USB karty Steinberg UR-RT2 a UR-RT4 jsou v současné době dostupné na českém trhu za ceny cca 8 900 Kč (RT2) respektive 16 600 Kč (RT4) včetně licencí DAW softwaru Cubase AI (Mac, Windows 64-bit) a Cubasis LE určeného pro uživatele iPadu.

Tagy Steinberg Steinberg UR-RT2 Steinberg UR-RT4 zvukové karty
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY