Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 07.10.2018 - 00:01

USB MIDI kontrolery M-Audio Keystation MK3

Populární série MIDI USB kontrolerů řady Keystation z produkce firmy M-Audio se rozrůstá o dva klasicky koncipované modely Keystation 49 MK3 a 61 MK3, které doplňuje kompaktní verze Mini 32 MK3. Novinky jsou kompatibilní se systémy pracujícími na platformách Mac / PC a prostřednictvím adapteru Apple Camera Connection Kit také s iOS zařízeními.

Číselné značení modelů 49 a 61 vyjadřuje počet "dospělých" kláves s funkcí velocity, rozměrnější varianta navíc disponuje tzv. semi-weighted klávesami kombinujícími pružinový mechanismus s vyvažujícím systémem, samozřejmostí jsou modulační a pitch kolečka, přiřaditelný posuvný fader, posun v oktávách a další tradiční ovladače.

Čelní strana obou kontrolerů je vyhrazena pro USB port, jenž slouží zároveň k napájení, nechybí jackový vstup externího sustain pedálu a varianta 61 nabízí také zdířku pro 9V adapter a 5pinový konektor DIN MIDI Out umožňující propojení s hardwarovými synthy.

U nejmenšího zástupce Mini 32 MK3 o rozměrech 418 x 105 x 198 mm s 32 nízkoprofilovými klávesami a výběrem velocity křivek, byla kolečka nahrazena trojicí tlačítek, místo tahového faderu zde najdeme standardní potenciometr, funkce sustain, edit, octave jsou ovládány pomocí modře a červeně podsvícených spínačů a USB port je tentokrát umístěn na levém boku šasi.

Ceny USB MIDI kontrolerů M-Audio Keystation řady MK3 se na evropském trhu mají pohybovat okolo 100 eur za model 49 MK3, 55 eur za Mini 32 MK3 a verze 61 MK3 je už dostupná na českém trhu za cca 3 900 Kč. Varianta Mini bude dodávána společně s aplikacemi Pro Tools First M-Audio Edition a AIR Music Tech Xpand!2. K modelům 49/61 výrobce přidává ještě oblíbený DAW Ableton Live Lite, virtuální akustická piana AIR Mini Grand a paket AIR Velvet s emulací el. pian Fender Rhodes, Wurlizter nebo Hohner.

Tagy M-Audio M-Audio Keystation MK3
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY