Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 03.08.2015 - 08:00

Vintage V6M24: superstrat za dobrou cenu

Stále oblíbenější značka Vintage, kterou vlastní britská společnost John Hornby Skewes & Co. Ltd., zařadila do své nabídky novou edici kytar Vintage Rock Series V6M24. Oproti většině předchozích modelů se tato série orientuje spíše modernějším směrem, čemuž odpovídá výběr komponent i design nástrojů.

Tělo, vycházející z populárního Stratocasteru, je vyrobeno z americké olše, šroubovaný krk s reverzní hlavou je javorový a z identického materiálu je i hmatník s 24 pražci Medium Jumbo. Nultý pražec o šířce 42 mm je ze syntetické směsi (Wilkaloid) a menzura činí 25.5 palce.

Vintage osazuje své nástroje kvalitní mechanikou Wilkinson a nejinak je tomu i tomto případě. Skvěle navržené a zpracované vibrato Wilkinson VS50IIK představuje v dané kategorii málo vídaný nadstandard, stejně jako zamykatelné ladicí strojky Wilkinson E-Z-Lok WJ07LH.

Dvojice silnějších keramických humbuckerů WHHBN a WHHBB s pevnými basy a kulatějšími výškami, zasazených přímo do korpusu, pochází opět z dílen respektovaného návrháře Trevora Wilkinsona. O ovládání snímačů se stará třípolohový přepínač a potenciometry společné hlasitosti a tónové clony.

Nástroje s logem Vintage si i přes velmi přívětivou cenu udržují vysokou kvalitu zpracování a jejich zvukový charakter je srovnatelný s mnohem dražšími výrobky. O tom svědčí také pozitivní hodnocení na různých muzikantských diskuzních fórech a řada ocenění prestižních hudebních magazínů.

Pokud se poohlížíte po finančně dostupném superstratu a netoužíte po modelech s mechanikou Floyd Rose, tak rozhodně zahrňte sérii Vintage V6M24 mezi případné adepty k vyzkoušení. Novinka bude dostupná v barevných odstínech Ventura Green, Laguna Blue a Daytona Yellow. Cena by se v přepočtu měla pohybovat okolo 9 500 Kč.

Tagy vintage
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY