Vox Night Train G2 15W: nočním vlakem do Londýna

Vox, to už dávno není pouze vlajková loď v podobě komba AC 30 a jeho menšího sourozence AC 15 nebo naopak finančně dostupnější tranzistorové a modelingové aparáty novějšího data, ale kromě jiného také celolampová komba a zesilovače řady Night Train.

Zatím posledním modelem této série je inovované 15-ti wattové kombo Vox Night Train G2 NT15C1-Classic osazené jedním reproduktorem Celestion Greenback G12M 16 ohm, trojicí předzesilovacích elektronek 12AX7 a dvěma lampami EL84 ve výkonovém stupni zapojeném v režimu AB.

Jedná se o dvoukanál se společnými korekcemi, který kromě typického Vox soundu, sahajícího od barevného čistého zvuku po příjemný crunch, nabízí i průrazné zkreslení, které u vintage modelů samozřejmě nenajdeme.

Stylové šasi (49.5 x 26 x 42 cm) se zaoblenými rohy je potaženo černou koženkou, design síťového grillu ctí tradiční grafiku Voxe a hlavní panel je, stejně jako u legendárního AC 30, umístěn na horní straně komba. Oproti předešlé verzi NT má novinka některé plastové části (ucho, mřížky pro odvod tepla z koncových lamp, nohy) vyvedeny v černé barvě, což je asi hlavní vizuální rozdíl mezi oběma modely.

Na ovládacím panelu nalezneme aktivační diodu, přepínače On/Off a Standby, potenciometry hlasitosti koncové sekce a reverbu, korekce basů, středů a výšek, hlasitost a Gain pro zkreslený kanál Girth a Gain pro čistý kanál označený jako Bright.

Mimo vstupního konektoru jsou zde také tři minipřepínače - Thick slouží k zvýšení gainu u kanálu Bright (zároveň se odpojí korekce), následuje přepínač mezi kanály a vpravo je umístěn switch Dark, jenž posiluje basové spektrum až v koncovém stupni.

Lišta schovaná nad průduchem zadního panelu obsahuje zdířku napájecího kabelu, konektor pro footswitch (aktivace reverbu a přepínání kanálů), Send a Return efektové smyčky a výstupy pro interní repro (16 ohm) a externí boxy (1x8 nebo 2x16 ohm). Cena novinky by měla být téměř shodná s předchozím typem komba NT15C1.

Jestliže vás oslovuje klasický zvuk Voxe a zároveň využijete i moderněji znějící kanál Girth, tak si komba a zesilovače série Night Train G2 vyzkoušejte - inovace postavená na tradičních elektronkových základech může být třeba právě pro vás tou správnou volbou.

Tagy: 
vox