Vyhledávaný frontman Myles Kennedy

Málokdo ze současné hardrockové scény se může chlubit tím, že o jeho "frontmanské" služby mají zájem uznávané kapacity typu Guns´n´Roses, Creed nebo Led Zeppelin. Myles Kennedy byl přitom zcela neznámým nováčkem v hudební mašinérii, byť s dvacetiletou zkušeností otřelého muzikanta.

Jeho podivuhodný talent – ať už vokální nebo hráčský - nešlo zkrátka přeslechnout. Snad právě spolupráce na filmu Rock Star, v němž se seznámil se Zakkem Wyldem nebo Jasonem Bonhamem, mu našla cestu k pohrobkům Creed, respektive k vynikajícímu kytaristovi Marku Tremontimu, bubeníku Scottu Phillipsovi a basákovi Brianu Marshallovi, kteří zrovna zakládali kapelu Alter Bridge.

Postgrungeová poetika spolu s monstrózními kytarovými kudrlinkami, důraznou rytmikou a temněbolným patosem padly na úrodnou půdu a nutno podotknout, že i aktuální čtvrtá řadovka Fortress si stále udržuje vysoký nadstandard. Kennedyův vokál asociuje ječivé ikony 80. & 90. let – Axla Rose nebo Chrise Cornella – jen s tím rozdílem, že všemu dominuje soulová nepředvídatelnost a důsledná propracovanost. Právě proto se dostal Kennedy do hledáčku jiných pohrobků Guns´n´Roses, kteří ho lanařili jako lídra do projektu Velvet Revolver, nebo legendárních Led Zeppelin, kdy trio Page-Jones-Bonham se po megaúspěšném koncertu (2007) nechtěli vzdát myšlenky na společné jamování, z něhož prý zbylo jen pár demoverzí, které se na světlo boží patrně ani nedostanou. A tak z nekonečných tahanic vyšel jako vítěz Slash, který s Kennedym zplodil vynikající sólové album Apocalyptic Love. Kytarové jazzové chromatické preludování, metalová pompa, originální hardrockové riffy, bluesový grunt i nestydatý tah na bránu – tak je vnímaná Kennedyho profesionální hra, která se s přehledem může měřit s jakýmkoli kytarovým velikánem.

Equipment: PRS (Paul Red Smith) Guitars, Mesa/Boogie Mark IV Combo, efekt MXR, Diezel Herbert

Alter Bridge - Watch Over You Live in Amsterdan from justuploader on Vimeo.