Výroční akustiky Martin DX a D-35 Woodstock 50th Anniversary

Firma C.F: Martin se ve spolupráci s organizací Woodstock Foundation rozhodla připomenout letošní 50. výročí legendárního festivalu ve Woodstocku, jehož první ročník se konal v srpnu roku 1969 a stal se jedním z milníků v historii populární hudby. Výrobce připravil dva speciální modely akustických kytar - finančně dostupnější DX Woodstock 50th Anniversary a luxusnější sběratelskou variantu D-35 Woodstock 50th Anniversary.

DX Woodstock 50th Anniversary, založený na modelu D-14, disponuje korpusem z laminovaného mahagonu (HPL) a horní ozvučnou deskou ze smrku Sitka, která nese grafiku od Roberta F. Goetzla, jenž se při návrhu inspiroval festivalovým plakátem z roku 1969.

Krk je netradičně vyroben z laminované břízy, hmatník z kompozitu Richlite je osazen 20 pražci, ze stejného materiálu je i kobylka typu Modern Belly, ladění obstarávají celokovové firemní strojky a nástroj využívá elektroniku s ozvučným systémem Fishman Sonitone.

D-35 Woodstock 50th Anniversary má zadní desku a luby těla z východoindického palisandru, jehož plát najdeme ve formě polepové dýhy také na hlavici, kde je vyobrazeno známé „ptačí“ logo festivalu. Ozvučnici tvoří masivní smrk Sitka, krk z jednoho kusu mahagonu s profilem MLO (Modified Low Oval) doplňuje ebenový hmatník o radiusu 16 palců s dvacítkou pražců a intarziemi polohových značek z pravé perleti.

Cena modelu DX Woodstock 50th Anniversary byla nastavena na cca 800 dolarů, high-endová verze D-35 Woodstock 50th Anniversary vyjde přibližně na 4 500 dolarů včetně pevného pouzdra a obě novinky by měly být distribuovány také v levoruké verzi.