Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 15.02.2017 - 00:01

Výroční distortion Boss DS-1-4A 40th Anniversary

Japonský Boss letos slaví čtyřicáté výročí od výroby první série svých dnes už ikonických efektových krabiček, které měl nebo má ve svém pedalboardu snad každý kytarista. Původní řada čítající v té době trojici modelů OD-1 Overdrive, PH-1 Phaser a SP-1 Spectrum se postupem času rozrostla na impozantních 119 efektů v počtu přesahujícím 15 milionů prodaných kusů. V rámci oslav těchto kulatin nyní Boss vydává speciální výroční verzi známého distortionu DS-1 a to pod označením Boss DS-1-4A 40th Anniversary.

Oranžový DS-1 byl společně s T Wahem TW-1, ekvalizerem GE-6 a kompresorem CS-1 součástí druhé vlny pedálů uvedené Bossem na trh v roce 1978 a na tehdejší éru se jednalo o skutečně přelomový model s moderním zkreslením, jenž byl pevnou součástí efektového řetězce celé řady světových hráčů, kteří jej využívali jako samostatný drive nebo ve formě boosteru nakopávajícím vstup lampových zesilovačů.

O oblibě a nadčasové koncepci DS-1 vypovídá i fakt, že jako jeden z mála raných modelů vydržel v nabídce značky až do současnosti a především japonské originály jsou mezi kytarovými fajnšmekry velmi vyhledávaným zbožím. "Déesjednička" se také stala předlohou pro mnoho konkurenčních výrobců a některé malé firmy s úspěchem nabízejí různé modifikace tohoto legendárního efektu.

Výroční řada je na rozdíl od standardní varianty provedena v uhlově černém matném laku (podobně jako starší HM-2 Heavy Metal z roku 1983) s oranžovožlutými popisky, zlatými koncovkami potenciometrů Tone, Level a Dist a kovový šroub pro přístup k baterii evokuje originální sérii z konce sedmdesátých let.

Boss DS-1-4A Distortion 40th Anniversary bude dodáván ve stylové krabičce a vyráběn v limitované edici dostupné pouze v letošním roce. V současné době je novinka už k dostání na českém trhu a to za cenu necelých 1 900 Kč.

Tagy Boss DS1 boss Boss DS-1-4A 40th Anniversary
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
TOPlist