Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 25.11.2015 - 00:01

Výroční Epiphone LP Custom 100th Anniversary Outfit

V červnu uplynulo 100 let od narození jednoho z nejvýznamnějších propagátorů a inovátorů elektrické kytary, skladatele, kytaristy a vývojáře Lestera Williamse Polsfusse, známého pod pseudonymem Les Paul, bez jehož entuziasmu a technického talentu by možná nikdy nevznikl legendární Gibson Les Paul. Dceřiná společnost Gibsonu, firma Epiphone, se rozhodla toto kulaté výročí připomenout limitovanou edicí modelu nesoucího označení Les Paul Custom 100th Anniversary Outfit.

Edice bude nabízena v transparentních odstínech Cherry nebo Natural - v prvním případě je horní klenutá deska tvořena plátem mahagonu a úprava Natural disponuje topem z laminovaného plamínkového javoru v kvalitě AAA. Korpus i lepený krk s pohodlným profilem 1960 SlimTaper D jsou mahagonové.

Hmatník z výběrového palisandru s rádiusem 12 palců je osazen 22 pražci medium jumbo a pro modely Custom typické obdélníkové značky poloh jsou vyrobeny z perleti a abalonu. Stejně jako u originálního Customu jsou hrany těla vykládány pětivrstvou intarzií a na zadní straně hlavy najdeme nápis "The Legacy of Les Paul: 1915 - 2015". O výjimečnosti tohoto modelu svědčí také povrchová úprava kovových prvků, které jsou potaženy 24 karátovým zlatem.

O přenos signálu se starají krkový a kobylkový humbucker Epiphone ProBucker 2 a 3, jenž jsou vyrobeny podle specifikací vintage snímačů Gibson PAF včetně magnetů Alnico II a vinutí Electrisola. Ovládání tvoří třípolohový switch a samostatné potenciometry hlasitostí a tónových clon. Obě hlasitosti navíc slouží k rozepínání cívek jednotlivých humbuckerů, což ocení hlavně hráči využívající čistý zvuk.

Luxusně pojatý hardware se skládá ze stylových ladicích strojků Grover s převodem 18:1 s výraznými rondely Imperial a struníku s kobylkou tune-o-matic LockTone. Systém uchycení výstupního jacku byl přepracován a nyní je odolnější proti samovolnému vyšroubování a případnému zapadnutí do šachty korpusu.

Limitovaná řada výročního Epiphonu Les Paul Custom 100th Anniversary Outfit bude dodávána společně se speciálním pevným pouzdrem, koženým pásem, sadou trsátek a certifikací. Prémiová verze Customu od Epiphone by se měla v evropských obchodech objevit pravděpodobně v horizontu dvou měsíců. Cena pro americký trh byla nastavena pod hranicí 800 dolarů.

Tagy epiphone
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY