Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Wampler Mini Faux Spring Reverb: dozvuk do každého pedalboardu

Konstruktér Brian Wampler se rozhodl pro reinkarnaci už nevyráběného reverbu Faux Spring v podobě menší varianty s označením Mini Faux Spring Reverb, která stejně jako předchůdce přináší zvuk klasického pružinového hallu, ovšem na rozdíl od starší verze disponuje delším dozvukovým časem.

Krabička o rozměrech cca 38 x 89 x 38 mm nezabere příliš mnoho místa v pedalboardu a obvod je, jak je u výrobků značky Wampler dobrým zvykem, osazen nadstandardně kvalitními součástkami, což se týká i ostatních komponent jako jsou jackové zdířky, potenciometry, footswitch atd.

Efekt je ovládán trojicí knoflíků se známými funkcemi Volume, Tone, Depth, koncepce zapojení využívá dvojcestnou metodu, kdy je signál rozdělen na originální větev s nezměněným charakterem, ke které je přimícháván efektovaný signál, nášlapný switch je zapojen v režimu true bypass a potřebný příděl energie obstarává adapter s rozsahem 9 až 18 V.

Při vývoji inovovaného modelu se Wampler držel zásady "co se nepokazilo, neopravuj" a u novinky zachoval osvědčenou původní architekturu FSB, kterou vylepšil nejen už zmíněným delším decayem, ale reflektoval i další připomínky hráčů, upravil zvuk směrem k větší transparentnosti, hloubce a lehce modifikoval také vstupní část s přihlédnutím k fungování reverbu v efektové smyčce zesilovače.

První kousky kompaktního Wampler Mini Faux Spring Reverbu se už začínají objevovat na pultech evropských obchodů, kde se cena krabičky pohybuje okolo hranice 160 eur, což je vzhledem k mechanickým i zvukovým vlastnostem efektu vcelku přiměřená částka.

Tagy Wampler Wampler Mini Faux Spring Reverb

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY