Přejít k hlavnímu obsahu
Foto (c) Kryštof Havlice
Foto (c) Kryštof Havlice
Anna Mašátová - Čt, 25.10.2018 - 08:00

Zavzpomínejme na Lou Reeda a poznejte jeho tým

Nakonec v Kampusu Hybernská v Praze se bude 26. října vzpomínat na Lou Reeda, zakladatele legendárního uskupení Velvet Underground, od jehož smrti letos uplyne pět let.

Na akci zahraje Fernando Saunders, americký zpěvák, skladatel, producent a virtuózní hráč na basovou kytaru, který stál po Reedově boku více něž 30 let a hrál také na památném koncertě v Bílém domě na přání Václava Havla. Dále zde vystoupí Karel Holas, Igor Ochepovsky, Jiří Zabystrzan a Zdeněk Puchmeltr ml.

„Fernando Saunders byl pro Lou Reeda nejen nejdéle sloužícím spoluhráčem, ale jeho hra charakterizovala Reedovy nejpodmanivější písně posledních třiceti let. Od hromové titulní skladby z The Blue Mask přes New Sensations po Reedův stále nepříliš doceněný opus magnum Ecstasy. Na Lou Reeda budeme vzpomínat hlavně hudbou, ale i rozhovorem s Fernandem a dlouholetým Reedovým tour manažerem Mikem de Lislem,“ říká průvodce tímto večerem Tomáš Turek.

Tagy Lou Reed Fernando Saunders
Hudební publicistka a historička umění. Pravidelně přispívá do časopisů Full Moon, Harmonie, kulturního magazínu UNI a hudebních portálů FullMoonZine.cz a Frontman.cz, její články naleznete i v Lidových novinách, časopisu Spark aj. Úzce spolupracuje s hudební agenturou Jazz Meets...
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY