Přejít k hlavnímu obsahu
Banner
Banner
Leon - Ne, 26.05.2019 - 00:01

Zesilovač Blackstar JJN-20RH MkII Jared Nichols

Do série lampových aparátů Blackstar řady HT přibyl signovaný model JJN-20RH MkII navržený pro amerického bluesrockového kytaristu Jareda Jamese Nicholse. K novince, která svým zvukem osloví hlavně hráče preferující kultivovanější zkreslení s citlivou dynamickou odezvou, firma připravila také kabinet JJN-212VOC MkII sdílející s hlavou stylový tolexový potah v odstínu Racing Green.

Kanál Overdrive disponuje ovladači hlasitosti, gainu, klasickými třípásmovými korekcemi doplněnými patentovanou funkcí ISF a také dvojicí zvukových režimů. První z nich nabízí organický crunch s britským charakterem a druhá volba přináší moderněji koncipovaný high gain inspirovaný firemní řadou HT Venue MkII.

Dva zvukové mody najdeme také u čistého kanálu s potenciometry hlasitosti a tónové clony. V tomto případě je první režim postaven na zvuku amerických aparátů vyznačujících se jasně definovanými výškami a masivnějšími pevnými basy, zatímco druhý mod je inspirován soundem zesilovačů Vox s typicky zabarvenými středy.

Koncová sekce s potenciometrem Master a předřazeným reverbem využívá dvojici elektronek EL84 a navíc disponuje tlačítkem snižujícím maximální výkon z 20 W na 2 W. Nadstandardně bohatá konektivita sestává z trojice reproduktorových výstupů (1x8/1x16/2x16 ohmů), emulační sekce s linkovým XLR DI Outem a jackem umožňuje přepíníní mezi simulací boxů 1x12/4x12, nechybí minijackový Aux In, zdířka footswitche, send/return efektové smyčky s volitelnou citlivostí +4/-10dB a USB port pro přímé nahrávání do DAW.

Mono kabinet JJN-212VOC MkII s výkonem 160 W a impedancí 16 ohmů je osazen dvěma vertikálně usazenými dvanáctipalcovými reproduktory Celestion (modely V-Type / G12T-75) a má odnímatelnou zadní desku, takže je na uživateli, jestli zvolí uzavřenou nebo polootevřenou konstrukci. Set, skládající se ze zesilovače a boxu, je na českém trhu dostupný za cenu pohybující se okolo 32 000 Kč.

Tagy blackstar Blackstar JJN-20RH MkII Blackstar JJN-212VOC MkII
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY