Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 19.01.2018 - 00:01

Zesilovač Laney LA30BL a box LA212

Po reedici modelu lampového aparátu LA100BL, který mimochodem v minulosti používal také kytarista Black Sabbath Tony Iommi, se britský Laney ve spolupráci se zkušenými vývojáři z divize Black Country Customs rozhodl uvést na trh i menší verzi tohoto zesilovače. Novinka s označením LA30BL disponuje výkonem 30 wattů a bude k ní nabízen také stylový 2x12 box LA212.

LA30BL využívá identický obvod předzesilovače (lampy 12AX7) jako jeho větší a výkonnější předchůdce. Na hlavním panelu najdeme čtveřici nástrojových vstupů (2 x Treble + 2 x Bass) lišících se frekvenční charakteristikou a vstupní citlivostí, potenciometry společných čtyřpásmových korekcí a ovladač Gain.

Ten v tomto případě zastává spíše funkci celkové hlasitosti koncového stupně zapojeného ve třídě Class AB osazeného dvojicí elektronek EL34 a případné zkreslení je tedy podobně jako např. u známého Marshallu Super Lead závislé na vybuzení power ampu.

Aparát se speciálně vinutými transformátory produkuje typicky hřejivý, široký sound britských vintage sérií z 60. let, které disponovaly muzikálními středy, nižší kompresí a skvělou dynamickou odezvou. Předzesilovací sekce je optimalizována pro bezproblémové použití předřazených efektů.

K zesilovači je možno připojit boxy o impedancích 4, 8, 16 Ohmů a firma bude k tomuto modelu dodávat i rozměrnější 2x12 kabinet LA212 s dvojicí 12 palcových, diagonálně umístěných reproduktorů Celestion G12M-25 Greenback. Laney LA30BL v ceně cca 1 000 eur i box LA212 (asi 700 eur) by měly na pulty evropských obchodů dorazit v druhé polovině února.

Tagy Laney Laney LA30BL Laney LA212
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY