Zesilovač Victory VX100 Super Kraken

Před třemi lety představila britská značka Victory společně s kytaristou Rabeou Massaadem kompaktní high gainový zesilovač VX Kraken, který nabízel dva zkreslené kanály a výkon 50 W. Nyní se šéfkonstruktér Martin Kidd k tomuto modelu vrací s inovovanou verzí VX100 Super Kraken disponující širší zvukovou paletou, stowattovou koncovou jednotkou, MIDI rozhraním, boostem a dalšími funkcemi.

Předzesilovací sekce osazená elektronkami 12AX7 dostala zbrusu nový čistý kanál kombinovaný se zkreslenou větví s dvojicí modů Gain I / Gain II, třípásmové korekce jsou společné, výkonový zesilovač využívající čtveřici lamp 6L6 nebo EL34 je ovládán potenciometry Master I / Master II a pomocí spínače Standby lze volit mezi 100 W a 30W režimem.

Ke každému kanálu je možné také přiřadit integrovaný Preamp Focus, což je pevně nastavený boost/EQ postavený na bázi Tube Screameru a na zadní straně najdeme tlačítko Power Amp Bass Focus, jehož obvod ovlivňuje zpětnou vazbu koncového stupně a tím pádem i projekci, čitelnost a objem nízkých pásem.

Konektivita sestává z pěti reproduktorových výstupů (impedance 1x16/1x8/1x4/2x16/2x8 ohmů), sendu / returnu efektové smyčky, konektoru MIDI In s malými DIP přepínači MIDI kanálů a funkcí Store, tří zdířek pro footswitche přepínající kanály, mastery, focus, smyčku a pro zručnější majitele této hlavy jsou zde připraveny vstupy plus potenciometr nastavující bias koncových elektronek.

Flexibilní a velmi slušně vybavený zesilovač Victory VX100 Super Kraken s průrazným čistým kanálem, marshallským crunchem a agresivním high gainem evokujícím sound moderních amerických aparátů, se už začíná objevovat v evropské distribuci, kde se cena novinky o rozměrech 480 x 235 x 235 mm a hmotnosti 12.5 kg pohybuje okolo 1 580 eur včetně dvou footswitchů a měkkého obalu.