Philip T.B.C., foto: archiv autora

Zůstat na místě je pro mě to nejhorší v životě i v hudbě

Jet natočit desku do Indie mi leželo v hlavě 6 let. To jsem totiž posledně navštívil Indii a narazil jsem v Assamu na zvláštní ostrov ztracený v posvátné řece Brahmaputře. Totálně zelený říční ostrov, protknutý tisíci cest, cestiček a pěšinek, plný políček a dobytka a mírumilovných lidí.

Tenkrát mi tam bylo tak dobře, že jsem nějak povědomě věděl, že sem se ještě vrátím. Na ostrově totiž žijí v několika posledních klášterech mniši vyznávající náboženství neovisnuismus, který je údajně pouze na jediném místě na světě, a to právě na ostrově Majuli.

Podle tradice vyprávějí mniši svoje starodávné příběhy prostřednictvím divadelních představení. Většina mnichů tedy jsou výborní hudebníci či zpěváci. Ideální exotické místo, kde nahrávat něco, co jinde prostě neexistuje a zkusit to smíchat s mojí hudbou. Tak toto byl původní nápad a idea celého projektu Indian Beatology. Skutečnost je ale v Indii vždycky jiná než jak jste si to naplánovali. Ostrov Majuli jsme navštívili, strávili zde asi 14 dní a pak se vydali do Vrindavanu, Rishikeshe a himalajské vesničky Mana.

Hodně zodpovědně jsem tentokrát přistupoval k přípravě na tenhle výlet. Obstaral jsem si všechno potřebný vybavení, abych mohl nahrávat všude a všechno v té nejlepší kvalitě, sehnal dostatečně bláznivýho kameramana a fotografa a mohlo se vyrazit do jedné z nejchudších a zároveň mystikou prosáklých zemí Asie – subkontinentu Indie.

Většina mýho nahrávání do týhle doby probíhalo víceméně u mě ve studiu a s nahráváním na ulici jsem neměl moc velké zkušenosti. To pro mě ale byla ta správná výzva. Samozřejmě chybama se člověk učí a příště budu zase chytřejší, takže pojďme na to. A tak jsme nahrávali všude možně a všechno. V radiu/studiu BoxOut FM v New Delhi, v přístavu, v chatrči, na louce, u řeky, na ulici, u večeře, zvířata, stroje, ruchy, zpěváky a zpěvačky…

Miluju cestování a miluju hudbu, oboje otevírá mysl a furt zkoušíš něco novýho a neprobádanýho, co tě někam posouvá. Zůstat na místě je pro mě to nejhorší, co se mi může stát, jak v životě, tak v hudbě. Takže jet natáčet do Indie bylo prosté a jednoduché vyústění dvou mých oblíbených činností, prostě skvělý. Byl to parádní zážitek a opět posun někam jinam.

Po mých stopách se můžete vydat na webu RedBull.cz/IndianBeatology.
Album Indian Beatology si můžete poslechnout zde.

Tagy: