Přejít k hlavnímu obsahu
Banner
Banner
Leon - St, 15.11.2017 - 00:01

Zvukovka PreSonus Quantum 2 Thunderbolt

V dubnu představila firma PreSonus rackovou zvukovou kartu Quantum a téměř přesně po půl roce přichází výrobce s další verzí v podobě kompaktního modelu Quantum 2 disponujícího rozhraním Thunderbolt 2 s velmi nízkou latencí, 22 vstupy / 24 výstupy, kvalitními převodníky 24-bit/192 kHz s rozsahem 120 dB a v neposlední řadě i možností zapojení až čtyř těchto zařízení do jednoho řetězce.

Na čelním panelu najdeme dva kombinované XLR/jack - Mic/Inst vstupy digitálně ovládaných analogových předzesilovačů XMAX Class A s gainem až 60 dB a phantomovým napájením 48V, přehledný displej s encoderem a čtveřicí tlačítek, 6 řad indikačních diod, potenciometr hlasitosti (rozmezí -80 až 0 dB), sluchátkový vstup s ovladačem levelu a modře prosvícené síťové tlačítko.

Zadní strana šasi o rozměrech 44 x 178 x 317 mm je vyhrazena pro další dvojici XLR/jack vstupů, čtyři linkové jackové výstupy, S/PDIF In/Out, DIN zdířky pro MIDI in/Out, synchronizační Word Clock In/Out, dvojici konektorů Thunderbolt, 2xIn/2xOut pro ADAT a vstup pro 12V 5A adapter s chytrou a praktickou vychytávkou v podobě uzamykatelné zdířky zabraňující nechtěnému odpojení konektoru.

K dispozici je DAW aplikace Studio One Artist doplněná softwarovým balíčkem Studio Magic Plug-in Suite s plug-iny od společností SPL, Lexicon, Eventide, Softube, Brainworx, Arturia atd. a samozřejmostí je možnost ovládání karty pomocí softwaru UC Surface kompatibilního se zařízeními pracujícími na platformách Mac, Windows, Android a iOS. Karta PreSonus Quantum 2 by se měla už začít objevovat v evropské distribuci s cenovkou pohybující se okolo 700 eur.

Tagy Presonus PreSonus Quantum 2 Thunderbolt
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY