Přejít k hlavnímu obsahu
Anna Mašátová - Út, 02.07.2019 - 12:00

První český festival podepsal výzvu 50/50 iniciativy Keychange

Poličský festival Colour Meeting podepsal jako první český festival výzvu 50/50 iniciativy Keychange, která usiluje o vyrovnané zastoupení ženských a mužských účinkujících na pódiích.

„Při rozhodování o dramaturgii festivalu jsem nikdy neřešil genderovou otázku, na prvním místě vždy stojí originalita, kvalita a objevnost, když se však proti myšlence Keychange zvedla vlna nepochopitelného odporu, řekl jsem si, že iniciativu musíme podpořit,“ říká umělecký ředitel festivalu Dušan Svíba.

Na naplnění cíle má sice festival ještě tři roky, už letos ale program nabídne výrazné zastoupení muzikantek ze sedmi zemí v projektech MY BABY (NZ/NL), Curse of Lono (UK), Ilaria Graziano & Francesco Forni (IT), Boom Pam (ISR), Bâton Bleu (FR), teepee, Heleeli, Leto s Monikou, přijede také písničkářka Bára Zmeková.

Názory na Keychange z české scény zazněly také v anketě Ondřeje Bezra Přitažené za dlouhé vlasy? Co si myslí české muzikantky o aktivitě Keychange a článku Keychange je výzva, ne hrozba Jana Hamerského.

Tagy Keychange Colour Meeting
Hudební publicistka a historička umění. Pravidelně přispívá do časopisů Full Moon, Harmonie, kulturního magazínu UNI a hudebních portálů FullMoonZine.cz a Frontman.cz, její články naleznete i v Lidových novinách, časopisu Spark aj. Úzce spolupracuje s hudební agenturou Jazz Meets...
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY